MEB Bülteni’nde “Maarif Model En Güçlü Argümanımız” Vurgusu

MEB Bülteni’nde “Maarif Model En Güçlü Argümanımız” Vurgusu

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Haziran 2023 – Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen projeleri ve yapılan düzenlemeleri içeren 205 sayfalık yıllık bülten yayımladı. Laik ve çağdaş eitim sistemine bir darbe olduğu iddia edilen tartışmalı Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Uygulaması’na Bülten’in ilk sayfalarında yer verildi.

Maarif Model Vurgusu!

Bakan Tekin bültende yer alan yazısında, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ne de değinerek, bu modelin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Cumhuriyetin ikinci yüzyılında hedeflere ulaşmada en güçlü argüman olacağını vurguladı. Tekin, “İstiklalden istikbale, Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek nesiller yetiştirme vizyonu bize aydınlık bir istikamet sunmaktadır.” ifadesini kullandı. Bültende ayrıca Öğretmenler Odası Buluşmaları’ndan sınıf tekrarının yeniden uygulanmasına, devamsızlık affının kaldırılmasından açık liselere geçişin zorlaştırılmasına ve müfredat değişikliklerine kadar birçok yenilik yer aldı.

“Milli Manevi Değerlerle Donanımlı Bireyler Yetiştirmeyi Hedefliyoruz”

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan bülten, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm birimlerce son bir yıl içinde hayata geçirilen projeleri kapsadı. Bültenin sunuş yazısını kaleme alan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitimin çok yönlü bileşenlerden oluşan bir sistem olduğunu belirtti. Tekin, “Öğrencilerimizi millî ve manevi değerler çerçevesinde donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin Türkiye Yüzyılı’nda, Anadolu’dan dünyaya, insanlığın gelişimine katkı sağlayacak evrensel nitelikte fikirler üreteceğine ve geleceğe yön vereceğine inanıyoruz. Bu süreçte onların yanında olacak ve destekçisi olacağız.” dedi. (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu