Kültür & Sanat

KO-MEK, 23 Nisan'da çocuklarla birlikte

Büyükşehir’in ‘’Bi dünya eğlence Ormanya’da’’ etkinliğinde KO-MEK de çeşitli atölyelerle yerini alacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan Pazar günü Ormanya’da düzenleyeceği etkinlikte KO-MEK farklı etkinliklerle yerini alıyor. KO-MEK taş boyama, topaç boyama, yüz boyama, maket at yapımı, tak takıştır, vitamin durağı ve meyve şöleni durağı etkinlikleriyle çocukların bayram mutluluğuna mutluluk katacak.

 

KO-MEK TAŞ BOYAMA

KO-MEK taş boyama etkinliği ile 4 yaş ve üzeri çocuklarla birlikte değişik boyutlardaki taşları, doğa teması başta olmak üzere dilediğin şekilde ve renkte taşları boyayarak eğlenmelerinin yanı sıra oval taşlara, boyama uygulaması gerçekleştirecek. 

 

KO-MEK TOPAÇ BOYAMA

KO-MEK topaç boyama etkinliği ile 4 yaş yaş ve üzeri çocuklarla birlikte topaçlar bizden boyama çocuklardan diyerek daha önce kendi oyuncağını yapmayan bu atölyede topacını istediği renk ve şekillerde boyayarak ahşap oyuncak ile oynamanın keyfine varabilecek.

 

KO-MEK YÜZ BOYAMA

KO-MEK yüz boyama etkinliği ile her yaşa uygun çocuklarla birlikte birbirinden farklı sevimli hayvan figürlerinden birini seçerek yüzlerini boyatabilecek. Çocukların bayramına neşe katacağı etkinlikte boyama işlemi yüze zarar vermeyen özel yüz boyama kalemleri ile yapılacaktır.

 

KO-MEK MAKET AT YAPIMI

KO-MEK maket at yapımı etkinliği 4 yaş ve üzeri çocuklarla birlikte yapılacaktır. Etkinlikte çocukların kendilerinin el emeği ile yaptığı oyuncak atlarla Ormanya’yı turlamakla kalmayacak, el emeğinle oyuncağını yapmanın ne kadar eğlenceli olduğunu da deneyimleyecek.

KO-MEK TAK TAKIŞTIR

KO-MEK tak takıştır etkinliği 6 yaş ve üzeri çocuklarla gerçekleştirilecek olup çocuklar boncuklar ve deri iplikler ile hayalindeki bilekliği yapmanın keyfine varacaklar.

  Aliağa Belediyesi Çocuk Tiyatrosu 'Hanegiller' İle Sahne Alıyor

 

KO-MEK VİTAMİN DURAĞI VE MEYVE ŞÖLENİ DURAĞI

KO-MEK vitamin durağı ve KO-MEK meyve şöleni durakları ile birlikte çocuklar KO-MEK vitamin durağına uğrayarak kendi limonatalarını yapmanın keyfini çıkartacaklar ayrıca kendi seçtikleri meyvelerini çöp şişe dizerek sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayacak olan çocuklar Ormanya’yı gezerken vitamin almayı da ihmal etmeyecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu