İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Yeni Kriz!

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Yeni Kriz!

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde kriz ve skandallar bitmek bilmiyor! Hastanede görevli temizlik işçileri, yoğun iş yükünü protesto ederek iş bıraktı.

İzmirliler pazartesi sabahına İzmir Bayraklı Şehir Hastanesindeki eylem haberiyle başladı. Malzeme eksikliği, personel yetersizliği ve hijyen sorunlarının yaşandığı Bayraklı Şehir Hastanesi’nde şirket bünyesinde çalışan işçiler hastane bahçesi önünde eylem yaptı. Aşırı iş yükünden şikayet eden işçiler, “Hastanede 5 kişinin yapacağı bir işi, tek bir işçi yapıyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Tuvaletlerinde hijyen yok

Hastanede Hijyen Yok !

Öte yandan hastanede tedavi gören hasta ve yakınlarının hastanedeki hijyen sorunları hakkında yaptıkları paylaşımlar da dikkat çekiyor. Hastane tuvaletlerinde ve servislerde yeterli temizlik hizmetinin olmadığını öne süren hasta ve hasta yakınları, “Tuvaletlerde ve lavabolarda hijyen yok. Burası dev bir hastane, binlerce hasta yatıyor. Hijyen ve temizlik ön planda olmalı. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Başhekimliği ve temizlik işini üstlenen şirket yetkilileri bu konuda daha fazla duyarlı olmalı” dedi.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu