Boğaziçi Üniversitesi’nde Kriz! CHP Heyeti İçeri Alınmadı

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kriz! CHP Heyeti İçeri Alınmadı

Boğaziçi Üniversitesinde kriz çıktı. CHP Heyeti üniversiteden içeri alınmadı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş başkanlığındaki heyetin, Boğaziçi Üniversitesi önünde güvenlikten geçmesine izin verilmedi. 

Boğaziçi Üniversitesi Güvenlik Görevlileri CHP’li Vekil Yüksel Taşkın’a Fiziki Müdehalede Bulundu

Boğaziçi Üniversitesi güvenlik görevlileri, yine Boğaziçi mezunlarından olan ve CHP milletvekilliği devam eden Yüksel Taşkın’ın okula girişini engelleyerek fiziki müdahalede bulundu.  10 milletvekilinden oluşan heyet, kayyum rektör Naci İnci’nin talimatıyla güvenlik güçleri tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne alınmadı. Boğaziçi Üniversitesi’nde bugün devam eden mezuniyet merasiminde öğrencilere ve akademisyenlere takviye olmak için gelen heyette yer alan CHP Genel Lider Yardımcısı Suat Özçağdaş, “Ben buradan geçerim. Bize fizikî müdahalede bulunamazlar. Bu, kanunlarla korunan bir haktır. Biz milletvekiliyiz. Siz beni durdurursanız hata işleyeceksiniz” diye konuştu. 

Boğaziçi Üniversitesi’ne Girişimizi Engellemeniz Kanunsuz 

Heyette CHP’li Okan Konuralp, Yüksel Taşkın, Tahsin Ocaklı ve Suat Özçağdaş ile EMEP Milletvekili İskender Bayhan da yer alıyor.  CHP’li vekiller içeri girmek isterken güvenlik güçleri kol kola girerek vekillerin girişine pürüz oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nin bir kamu kurumu olduğunu belirten milletvekilleri, engellemenin kanunsuz olduğunu belirttiler.

CHP heyeti Boğaziçi Üniversitesine alınmıyor

Türkan Elçi, “Yasa, Hukuk Hak Getire” 

CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi ise, “Milletvekili arkadaşlarımızla Boğaziçi Üniversitesi’ne geldik rektörün talimatıyla bizi içeriye almamakta diretiyorlar, yasa, hukuk hak getire” şeklinde bir paylaşım yaptı. 

İstanbul Valisi Davut Gül Süre İstedi 

Öte yandan CHP Heyetinin İstanbul Valisi Davut Gül ile görüştükleri, Vali’nin süre isteği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu