Bakan Koca’dan Gaziantep Şehir Hastanesi Açıklaması

Bakan Koca’dan Gaziantep Şehir Hastanesi Açıklaması

Gaziantep Şehir Hastanesi hakkında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastaneleri ile ilgili açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Bakan Koca, 8 ay önce açılan, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin bugüne kadar 2 milyon hastaya hizmet verdiği açıklamasında bulundu. X Platformu’ndan açıklama yapan Koca,  hastanenin poliklinik, acil servis ve cerrahi işlemler konusundaki hasta sayılarını paylaştı.

Gaziantep Şehir Hastanesi’nin temeli, 26 Aralık 2013’te dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atıldı. Ancak bir dizi anlaşmazlık nedeniyle inşaat çalışmaları durakladı. 9 yıl aradan sonra, 23 Ağustos 2022’de yeniden inşaat çalışmalarına başlanan hastane, 8 Ekim 2023 tarihinde tamamlandı ve 9 Ekim 2023’te hasta kabulüne başladı.

Bakan Koca: Bölgedeki tek yara bakım servisi hizmet veriyor

Sağlık Bakanı Koca, “Gaziantep Şehir Hastanesinin yara bakım servisinde 2 binden fazla hasta tedavi gördü. Güneydoğu Anadolu Bölgesinden tüm hastaların kolayca başvurduğu Gaziantep Şehir Hastanemiz, bilindiği gibi yaklaşık 8 ay önce faaliyete geçmişti. Bölgedeki tek yara bakım servisinde hastaların kronik ve iyileşmeyen yaralar tedavi ediliyor, kronik ve iyileşmeyen yarası olan hastalara yataklı hizmet de sunuluyor. Çalışmaları için ekibimize teşekkür ediyoruz. Gaziantep Şehir Hastanemizde, açılışından bu yana geçen 8 ayda, yaklaşık 2 Milyon hastaya hizmet verildi. Polikliniklerde hizmet verilen hasta sayısı 1 milyon 550 binin üzerinde. Acilde hizmet alan hasta sayısı 450 bin civarında. Yapılan cerrahi işlem sayısı 75 bin. Yatarak tedavi gören hasta sayısı 60 bin” bilgilerini paylaştı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu