Kültür & Sanat

AKM Çocuk Sanat Festivali 23 Nisan'da Tüm Çocukları Bekliyor

Atölyeler, tiyatro oyunları, çizgi film gösterimleri, danslar ve animasyonlarla 17 Nisan’dan bu yana küçük sanatseverleri ağırlayan AKM Çocuk Sanat Festivali, 23 Nisan Pazar günü ‘Kukla Senfoni’ konserinden ‘Anlat Anlat Show’a, ‘Aslan Hürkuş: Görevimiz Gökbey’ filminden 360 derece planetaryum gösterisine tüm gün süren etkinliklerle çocukların bayramını kutluyor.

Birbirinden çarpıcı etkinlikler ve sanatın pek çok dalıyla 17 Nisan’dan bu yana rengarenk görüntülere sahne olan AKM Çocuk Sanat Festivali, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda coşkuyu katlıyor. Festival, 23 Nisan Pazar günü tüm güne yayılan dopdolu programıyla çocukların bayram sevincine ortak oluyor. Çocuklar, 23 Nisan’da Kültür Sokağına yerleştirilen dev bir piyanonun üzerinde dans ederek istedikleri parçaları çalabilecek, mozaik duvarda tek tek çekilen fotoğraflarıyla bir tablonun parçası olabilecek, AKM Açık Hava Sahnesine kurulan bir çadırda 360 derece planetaryum gösterisiyle gökyüzünü doyasıya seyredebilecek.

Tüm gün süren dopdolu etkinlikler

Çocuklar, AKM Açık Hava Sahnesinde saat 14.00’de başlayacak ‘Kukla Senfoni’ konseriyle de bayramın tadını doyasıya çıkaracak. Uzun yıllardır eğitimci olarak birlikte çalışmalarını sürdüren Uzman Müzik Eğitimcisi Ayhan Öztürk ve Prof. Dr. Atilla Coşkun Toksoy, kimi zaman minik hikâyeler kimi zaman sevimli kuklalarla süsledikleri gösterilerinde çocuklar ve ailelerine müzikal bir yolculuk yaşatacak. Çocuklar bir yandan şarkılara eşlik ederken, diğer yandan ritim, dans ve çeşitli aktiviteleri deneyimleyecek. AKM Çocuk Sanat Merkezinde Türkiye’nin ilk çocuklara özel interaktif talk şovu “Anlat Anlat Show”a katılacak katılımcılar sahneye çıkacak, yarışacak, konuşacak ve bol bol anlatacak. Çocukların hayal kurmanın gücünü, kendi hayallerini ve birey olmanın önemini keşfedecekleri ebeveyn ve çocuk tiyatrosu “Çinyo ile Markonyo” AKM Tiyatro Salonunda, ‘Aslan Hürkuş: Görevimiz Gökbey’ filmi de Yeşilçam Sinemasında ziyaretçilerle buluşacak. AKM Çocuk Sanat Merkezindeki ‘Marakas Yapımı’, ‘Ebeveyn-Çocuk Müzikle Tanışıyorum’, ‘Hayalimdeki Tabağı Tasarlıyorum’, ‘Çocuklar İçin Yaratıcı Drama’, ‘Erken Müzik’, ‘Resim Sevinci’ ve ‘Çocuk Arkeologlar Kazıda’ gibi pek çok atölye de çocukların ilgisine sunulacak.

  Pera Film'de Eye Film Müzesi'nden Bir Seçki: “Sinematografik Hazlar"

Festivalle ilgili detaylı bilgi için https://akmistanbul.gov.tr/tr/cocuk-sanat-festivali adresi ziyaret edilebilir. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu