Genel

4 İldeki Alanlar Orman Sınırı Dışına Çıkarıldı 

4 İldeki Alanlar Orman Sınırı Dışına Çıkarıldı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı karar ile İzmir, İstanbul, Bitlis ve Artvindeki bazı alanlar orman sınırı dışına çıkarıldı.

‘Ormanlarımız Turizm Yatırımcılarına Tahsis Ediliyor’ İddiası

Kararın açıklamasında, “Artvin, Bitlis, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan bazı alanların orman sınırları dışına çıkartılması hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 6831 sayılı Orman Kanunun ek 16’ncı maddesi gereğince karar verilmimştir” ifadelerine yer verilirken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ karara tepki gösterdi. Özdağ açıklamasında, “Artvin, Bitlis, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan bazı alanlar 28 Haziran 2024 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 8650 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile orman sınırı dışına çıkarıldı.
İstanbul’da Beykoz ilçesinde: Bozhane, Cumhuriyet, Çayağzı/Riva, Çengeldere, Elmalı, Gümüşsuyu, Örnekköy, Tokatköy, Zerzevatçı’da bulunan alanlar orman dışına çıkarıldı. Yeraltı ve yer üstü kaynaklarımızdan madenlerimiz yabancılara, ormanlarımız turizm alanı olarak yatırımcılarına tahsis ediliyor. Peki, cumhurbaşkanı kararı ile orman alanı dışına çıkarılan araziler kim ya da kimlere verilecek? Ormanlar Erdoğan karar verdi diye artık orman değiller mi? Zafer Partisi kimlerin bu ormanları keserek burada inşaat yaptığını takip ediyor. Ve zamanı gelince gerekeni yapacağız” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  “Sağlıkta Şiddet Varsa Hizmet Yok” 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu