Avon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Satın aldığım üründen memnun kalmazsam iade edebiliyor muyum?
Tüm iade süreci müşteri ve Avon arasında gerçekleşecektir. Satın alınan ürünler teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir. İade göndermek istediğinde fatura üzerindeki “Ürün İade Bilgileri” alanını eksiksiz doldurup imzalamalısın. İadelerini PTT Kargo teslimatı sırasında ya da teslimat sonrası 1 gün içerisinde PTT şubelerine giderek verebilirsin. İade ürün promosyonlu bir ürünse, ürünün yanında gönderilen hediye ya da indirimli ürünlerin de iade edilmesi gerekmekir. Aksi halde ürün iadesi kabul edilemez. İadeler sadece PTT Kargo ile ücretsiz olarak Avon’a gönderilebilir. Diğer kargo firmaları ile ücretli gönderebilir. 60 TL altındaki siparişlerde 12TL teslimat ücreti alınır. Koli iadesi durumunda faturaya yansıtılan teslimat ücreti müşteriye iade edilmemektedir. Kabul edilen ürün iade bedeli en geç 15 gün içinde kredi kartına iade edilir.

Kaç gün içerisinde iade gönderebilirim?
Satın alınan ürünler teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir.

Nasıl iade gönderebilirim?
Müşterimiz, fatura altındaki kesilebilir iade alanını doldurup imzalayarak PTT Kargo subesine bırakmalıdır. İade ürün promosyonlu bir ürünse, ürünün yanında gönderilen hediye ya da indirimli ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ürün iadesi kabul edilememektedir. İadeler sadece PTT Kargo ile ücretsiz olarak Avon’a gönderilmektedir. Diğer kargo firmaları ile ücretli gönderebilir.

İç giyim ürünlerinin iade şartları nedir?
Mayolarda ve iç giyim alt çamaşırlarda, deneme esnasında ağ kısmındaki hijyen bantları asla çıkarılmamalı aksi halde değişim yapılmamaktadır. İç giyim üst grupta kullanılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.

Ürün değişimi yapabiliyor muyuz?
Ürünlerde renk, beden değişimi yapılamıyor, dilersen ürünü iade olarak gönderebilirsin. Ürünün hasarlı olması durumunda iade olarak işleme alınır.

Nasıl sipariş verebilirim?
Satın almak istediğin ürünleri sepetine at, sana uygun teslimat modelini seç siparişin sana ulaşsın.

Siparişimde değişiklik yapabilir miyim?
Siparişini gönderdikten sonra değişiklik yapamazsın.

Aldığım ürünlerin fiyatlarına kdv dahil midir?
Satın aldığın ürünlerin fiyatına KDV dahildir. Faturanızda kdv oran ve tutarını ayrıca görebilirsin.

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?
Siparişi onaylamadan önce yazacağın adrese ürünlerini gönderebilirsin. Siparişi gönderdikten sonra adres değişikliği yapılamaz.

Siparişim ben adresde yokken gelmiş, ne yapabilirim?
PTT Kargo teslimatlarında alıcıya ulaşılamaması durumunda, kargon; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 10 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde 10 gün sonunda Avon'a iade edilir.

Yurt dışına teslimatınız var mı?
Sadece yurtiçinde satışımız bulunuyor.

Kargo hizmeti için bedel ödeniyor mu?
60 TL altındaki siparişlerde 12TL teslimat ücreti alınır. Koli iadesi durumunda faturaya yansıtılan teslimat ücreti müşteriye iade edilmemektedir.

Kargo takibimi nasıl yapabilirim?
Yönetim paneli sayfasında bulunan "Kargom nerede" linkine tıklayarak kargo takibini yapabilirsin. Bu koli için telefonuna gönderilen SMS'leri takip edebilir veya bukoli çağrı merkezini arayabilirsin.

Banka kartı ile ödeme yapabilir miyim?
Online ödeme yapılan teslimat modelinde sadece kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

Kapıda ödeme seçeneğiniz var mı?
Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmuyor ama dilersen Online Temsilcinden kargo ücreti ödemeden ürünlerini elden teslim alabilirsin.

Kredi kartına taksit yapılıyor mu?
Değerli Müşterimiz, 27.09.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanan 29840 sayılı yönetmelik ile kozmetik harcamalarında taksit uygulamasına son verilmiştir. Yönetmelik 27.09.2016 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiş olup, sistemsel olarak geliştirmelerin tamamlanmasının ardından taksit seçeneği kaldırılacaktır. Sistemsel değişiklik yapılana kadar taksitli ödeme seçen müşterilerimizin ödemeleri taksitsiz olarak 30 gün sonra kredi kartından çekilecektir.

Havale yoluyla ödeme yapabiliyor muyum?
Hayır ödemeler kredi kartı ile yapabilir veya Temsilci Teslimat sipariş modelini seçerek sipariş verebilirsin.

Şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor?
Müşteri girişi sayfasındaki "şifremi unuttum" a tıklayıp Avon'da kayıtlı e-posta adresini yazdığında mail olarak gönderiliyor.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?
Müşteri girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede isminin bulunduğu alandan "Hesabım"a giriş yaptığında Kişisel Bilgilerim" sayfası çıkıyor. Bu alandaki "Şifremi Değiştir" linkinden şifre değiştirebilir.

Kupon kodu nedir?
Kupon Kodu Online Mağazadan sipariş veren Müşterilerimize özel tanımlanan hediyeleri kazanmak için kullanılır. Sipariş verdiğin tarihlerde kullanabileceğin bir kupon kodu varsa sipariş sayfasında kampanya detaylarını görebilirsin.

Promosyonlardan nasıl faydalanabilirim?
Ürünlerimizi promosyonlu olarak satın alabilmek için ana sayfamızda bulunan "Fırsatlar" sekmesi üzerinden sipariş vermelisin.

Hediye olarak gönderilen ürünler hakkında bilgi alabilir miyim?
Katalogda hediye olarak gönderilen ürünlerin, stoğunun tükenmesi durumunda Avon ikame ürün gönderme hakkını saklı tutar.

Katalogdaki promosyonları sitede nerede bulabilirim?
Ürünlerimizi promosyonlu olarak satın alabilmek için ana sayfamızda bulunan "Fırsatlar" sekmesi üzerinden sipariş vermelisin. Katalogta listelenen teklif ve promosyonların tümü avon.com.tr’de geçerli olmayabilir. Teklif ve promosyonlar hakkında daha detaylı bilgi için lütfen Temsilcinize danışın.

Temsilci değiştirmek veya silmek istiyorum ne yapmalıyım?
Müşteri girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede isminin üzerine gelip, "Temsilcim" sekmesinden "Temsilcimi Sil" Temsilcimi Değiştir" sekmelerini kullanabilirsin.

Siparişlerimin Temsilciye ulaştığını nasıl anlarım?
Siparişinizin son aşamasında, "Gönder" butonunu tıkladığınızda siparişinizin Temsilcinize iletildiği ile ilgili mesaj, ekranınızda yer alacaktır ayrıca siparişiniz Temsilciye ulaştığında siteye kaydettiğiniz e-mail adresinize siparişinizin durumu ile ilgili bilgilendirme maili gönderilecektir.

Temsilcime sipariş verdikten sonra teslimat ve ödemeyi nasıl yapacağım?
Siparişiniz doğrudan Temsilcinize iletildiğinden Avon ürünlerinizin teslimatı ve ödeme konusundan sorumlu değildir. Teslimat, ürünler ve ödeme ile ilgili durumlar için Temsilcinizle irtibata geçebilirsiniz.

Temsilci değiştirmek veya silmek istiyorum ne yapmalıyım?
Müşteri girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede isminin üzerine gelip, "Temsilcim" sekmesinden "Temsilcimi Sil" Temsilcimi Değiştir" sekmelerini kullanabilirsin.

Temsilcimle nasıl irtibata geçebilirim?
Müşteri girişinizi yaptıktan sonra ana menüde bulunan "Temsilcim" alanını tıklayarak Temsilcinizin porfiline ulaşabilirsiniz. Profil üzerinde yer alan telefon numarasından veya e-mail adresi üzerinden kendisi ile irtibata geçebilsiniz ayrıca siparişiniz ile ilgili tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-mailinde Temsilcinizin iletişim bilgileri yer almaktadır.

Siparişlerimi gönderebileceğim Avon Satış Temsilcisine internet siteniz üzerinden nasıl ulaşabilir?
Anasayfada yeralan "Temsilci Bul" alanını tıkladıktan sonra; Belirli bir Temsilci'yi arıyorsanız; Temsilcinize ait eposta adresini veya telefon numarasına girerek ya da "Daha fazla arama seçeneği" alanını tıklayarak Temsilcinizin bulunduğu İl, Ad ve Soyad bilgisini girerek ulaşabilirsiniz. Size en yakın Temsilciyi önermemizi istiyorsanız; "Bana en yakın Temsilciyi öner" alanına detaylı adres bilginizi yazmanız yeterli olacaktır

Avon'un satış noktalarına nasıl ulaşabilirim?
Ürünlerimizi yalnızca Temsilcilerimiz aracılığıyla ve Avon.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.

Ürünlerin son kullanma tarihi nerede yazıyor?
Kozmetik Kanunu geregi bir urun uretim tarihinden sonra 30 aydan daha uzun bir sure urun stabilitesini koruyabiliyorsa, son kullanma tarihi yazilmasi gerekmemektedir. Avon urunlerinde Son kullanma tarihi yazmamasinin nedeni, urunlerimizin direkt isi ve gunes isigina maruz kalmadan, 3 sene (36 ay) boyunca stabilitesini koruyabilmesidir. Urun ambalajlarimizin alt kisminda, uretim tarihleri bir kodlama sistemiyle yer almaktadır. Ornegin Z020415 seklinde olan bu kodlama sistemine gore urunun 02.04.2015 tarihinde uretildigi anlasilmaktadir. Bu durumda urunun son kullanma tarihi bu tarihten 3 yıl sonra yani 02.04.2018 olmaktadir. Urunlerimizin uzerinde acildiktan sonraki kullanim suresini gosteren bir ibare yer almaktadir. Ornegin 12M gibi bir ibare gordugunuzde; bu urun acildiktan sonra 12 ay kullanilabilir demektir. Parfumlerde mikrobiyolojik bozunma veya kirlenme sozkonusu olamayacagi icin saklama ve kullanim suresi esit olup, uretim tarihinden itibaren 36 aydir.

Satın aldığım ürünün üretim yeri çin, ürünleriniz Çin malı mı?
Tüm ürünlerimiz Avon'un üretim tesislerinde kalite güvencesi kontrolu altinda ve Avon standartlarına göre üretilmekte ve müşterilerimize sunulacak haliyle ithal edilmektedir. Avon'un Amerika, Avrupa, Uzak Doğu Ülkelerinde uretim merkezleri bulunmakta olup ürünlerin üzerinde ürünün üretildiği üretim merkezinin bulunduğu Ülke'nin ismi yazmaktadir. Avon Standartları global standartlar olup Amerika'da, Avrupa'nın veya Uzak Doğuda herhangi bir ülkesinde nerede olursa olsun aynidir.

Avon ürünleri Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı mı?
Türkiye'de satılan kozmetik ürünler Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayınlanan 5324 sayılı Kozmetik Kanunu ve 25823 sayılı Kozmetik Yönetmeliği'ne tabiidir. Mevcut Kanun ve Yönetmeliğe göre Sağlık Bakanlığı kozmetik ürünlere piyasata sunmadan önce ön izin vermemektedir, bu nedenle yasalara uygun herhangi bir kozmetik ürünün üzerinde izin tarih ve numarasının yer almaması gerekir. Sağlık Bakanlığı kontrollerini piyasa denetimleri ile gerçekleştirmektedir. Avon Kozmetik olarak mevcut kanun ve yönetmeliğe uygun olarak kozmetik ürünlerimizin bildirimlerini Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna yapmaktayız.

Avon hayvanlar üzerinde test yapıyor mu?
"Hayvan haklarına saygı, Avon’un dünya çapındaki ürün güvenliği felsefesinin temel taşlarından biridir. Avon, 25 yıl önce aldığı kararla hayvan deneylerine son veren ilk büyük Kozmetik şirketidir ve ürün güvenliği ile ilgili testlerimiz hayvanlar üzerinde yapılmamaktadır.Bunun yerine hayvanlar üzerinde yapılmayan ürün güvenliği test yöntemlerini kullanmaktayız. Ne yazık ki bazı ülkeler hayvan testlerinin de dahil olabildiği bazı ek güvenlik testlerini zorunlu tutmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile hayvan kullanılmayan test metodlarının kullanımını sağlayarak, yönetmeliklerin değişimini teşvik edecek ikna çalışmalarına yön vererek bu konudaki toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Uzlaşma sağlanamadığı takdirde ise, global ölçekte faaliyet gösteren tüm kozmetik şirketleri gibi, çalışılmakta olan ülkenin yasal gerekliliklerine uymakla yükümlüyüz. "

Hızlı Kaydol © 2020 Avon resmi web sitesi değildir.